Неизвестни факти за BUBARSTVO

Неизвестни факти за Bubarstvo

Неизвестни факти за Bubarstvo

Blog Article

Научният център по бубарство във Враца е единственият производител на бубено семе и е единствената организация, която изкупува пашкули у нас

Проекти за създаване на нови и реконструиране на стари маточни и промишлени черничеви насаждения;

Тоест ако някой иска от догодина да започне да гледа копринени буби, трябва още от тази година да започне с подготовката на самите черници.“, съветва Диева.

Тези плодове лекуват стотици заболявания, сега им е времето СНИМКИ

А как била открита коприната? Една от китайските принцеси разглеждала пашкул, когато случайно го изпуснала в чашата си чай. Тогава вижда, че от него излиза тънка нишка.

Бубарството преди години е било добре развит отрасъл у нас. Практикувало се е в отдалечени райони на страната, където поминъкът е ограничен. Така хората по селата имали източник на доходи, съответно и стимул да останат по родните места, разказа за „Агрозона“ Светослава Диева от копринена ферма “Буболинка”.

Божественото насекомо е евфемизъм за копринената буба, която тук приема формата на молец. Национален музей Нара.

Сурова коприната за текстилната индустрия е основният, но не единствен краен продукт от това производство. Суровата коприна е изключително чист, естествен продукт, който се използва в много индустрии по света от векове.

Строежът на новия мол в Пловдив започва до края на годината

„Трейс Груп Холд“ иска да изгражда инфраструктура в САЩ

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Виц: Какво мислят белите мечки за глобалното затопляне?

Бубарството от прехрана за селата вече е начинание за ентусиасти

Самата Светослава изоставя динамичния живот в София, за да се отдаде на упорит труд в ивайловградското село. Към бубите се насочва заради топлите спомени от детството си – семейството й се занимавало с бубарство. Бубарство Каузата й е да запали повече хора и да се възроди традицията. Затова е направила сайт, в който споделя опита си. Казва, че има интерес. С нея се свързвали хора от различни краища на страната. Знания за отглеждането на пашкули обаче у нас е трудно да се добият. Самата Светослава е започнала да се учи от книга.

Report this page